RELACJA Z PIERWSZEGO TYGODNIA „FERII z „WARRIOREM”

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z pierwszego tygodnia „Ferii z Warriorem”, które odbyły się w naszej szkole. Tydzień ten obfitował w wiele atrakcji, treningów i niespodzianek przygotowanych dla uczestników. Trzeba tu podkreślić, że nikt się nie nudził i naprawdę się działo przez duże D!!!

Każdy dzień rozpoczynał poranny trening zawierający różne aspekty zarówno z Jeet Kune Do jak i Muaythai a także elementy walki w parterze. Następnie był codziennie przepyszny obiadek przygotowany przez firmę Cateringową „CYNAMON” składający się z dwóch dań dostosowanych do potrzeb naszych uczestników. Po obiadku dla naszych podopiecznych przygotowana była codziennie inna atrakcja, która przynosiła wiele pozytywnych doznań. Wieczorem natomiast był jeszcze wspólny trening razem z regularnie trenującymi uczniami naszej szkoły „WARRIOR”. Nad wszystkim czuwał trener Robert, który prowadził treningi, zorganizował atrakcje i dbał o bezpieczeństwo i dobrą zabawę uczestników. W pierwszym tygodniu udział w feriach wzięło prawie 20 osób. Ferie rozpoczynały się od 9.30 i kończyły o 17.30(8 godzin) ale każdy z uczestników mógł zostać jeszcze na regularnym treningu, który odbywał się codziennie od 18.00 do 20.00. 

Tak, więc w poniedziałek odbył się pierwszy trening, na którym były szlifowane techniki nożne. Nacisk położony był na technikę, siłę oraz szybkość. Po treningu pyszny obiadek. Następnie trener Robert razem z grupą udał się do kina w SUKCESJI na film „SING”. Była to bajka w systemie 3D, na której naprawdę cała grupa się świetnie bawiła i którą szczerze polecamy wszystkim bez względu na wiek. Wieczorem natomiast odbył się regularny trening, w którym udział wzięli także uczestnicy ferii. Cały dzień był bardzo aktywny i udany pozostało tylko wrócić do domu by w pełnej gotowości stawić się na kolejny dzień.

Wtorek to kolejne wyzwania. Tym razem trening poranny poświęcony został technikom uderzeń. Aspekt techniczny oraz szybkość i dynamika to były naczelne zadania, jakie zostały postawione przez trenera Roberta uczestnikom. Następnie obiadek a po przepysznym posiłku busem udaliśmy się, do Eksperymentarium i Laser Game w Manufakturze. Tam wszyscy mogli zapoznać się z różnymi zjawiskami i prawami nauki, fizyki a także samemu wykonać różnego rodzaju doświadczenia a czasami poczuć je nawet na samym sobie. Było naprawdę super i poza zabawą była to także dobra lekcja, która zaowocuje wiedzą przydatną w szkole i nie tylko. Po Eksperymentarium przyszedł czas na zabawę w Arenie Laser Game gdzie nasza drużyna została podzielona na dwie grupy, które rywalizowały ze sobą. W specjalnych kamizelkach, uzbrojeni w pistolety laserowe, nasi podopieczni starali się zdobyć jak najwięcej punktów wykorzystując przez siebie opracowaną taktykę. Wszyscy się świetnie bawili i byli bardzo zadowoleni. Wieczorem odbył się kolejny wspólny regularny trening ze starszymi uczniami naszej szkoły, w którym także uczestnicy ferii w większości wzięli udział. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do domu czekają już na dzień następny.

Środa to kolejny trening i kolejne atrakcje. Tym razem techniki uderzeń i kopnięć zostały połączone w kombinacje. Nacisk położony został także na siłę, szybkość i dynamikę. Po kolejnym jak zwykle pysznym obiadku udaliśmy się tym razem do AQUA PARKU – FALA na ponad dwie godziny szaleństwa i regeneracji. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili a nad bezpieczeństwem uczestników poza fachową opieką ratowników czuwał oczywiście trener Robert, który przez cały pobyt miał pod swoją opieką osoby nieumiejące pływać, które także się doskonale bawiły. Czas zleciał szybko i busem grupa wróciła do szkoły gdzie znalazła jeszcze siłę, aby w większości wziąć udział w wieczornym treningu. Doskonała praca na treningu, świetna zabawa w parku wodnym i jeszcze trening, który był uwieńczeniem dnia to naprawdę dobrze i aktywnie spędzony dzień.

Trening czwartkowy to rożnego rodzaju techniki z zakresu pracy w stójce jak i w parterze a także elementy typowe dla obrony w bezpośrednim ataku dostosowane oczywiście do wieku uczestników zajęć. Trener Robert nacisk położył na odpowiednią reakcję, odruchy a także prawidłową technikę. Po obiadku kolejną atrakcją był wyjazd do SUKCESJI na dwugodzinną zabawę w kręgielni. Tam grupa została podzielona na cztery grupy po cztery osoby i na czterech torach nasi podopieczni bawili się wyśmienicie. Po powrocie do szkoły kolejny trening z regularną grupą, która trenowała w ferie codziennie od 18.00 do 20.00.

Piątek kończył pierwszy tydzień ferii zorganizowanych przez naszą szkołę „WARRIOR”. Poranny trening był treningiem kondycyjnym i wytrzymałościowym z elementami CROSFFITU. Trener Robert przygotował trening obwodowy gdzie dla uczestników przygotowane były stacje, na których nacisk był położony na wszystkie partie mięśniowe. Uczestnicy doskonale sobie poradzili z tym zadaniem wykazując się determinacją i zaangażowaniem. Następnie był obiadek połączony z deserem w postaci przepysznych pączków, które ufundowała firma SUNBUD-GRUPA PSB-PABIANICE, za które bardzo dziękujemy. W tym dniu atrakcja odbywała się na terenie szkoły a był nią kurs pierwszej pomocy poprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną – RETKINIA. Na kursie tym zostały naszym uczestnikom omówione, przedstawione a także pokazane zasady i sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz jak powinno się w takich sytuacjach zachowywać. Następnie nasi podopieczni zostali podzieleni na cztery grupki tak, aby każdy mógł w praktyce przećwiczyć sposoby reanimacji, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej czy sytuacji zakrztuszenia. Na koniec każdy mógł poczuć jak to jest być transportowanym na noszach ratowniczych a także otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Gawrońskiemu oraz wszystkim strażakom za cenne wskazówki, poświęcony czas i profesjonalne poprowadzenie szkolenia. Wieczorem trening odbył się tylko dla starszych natomiast uczestnicy ferii przygotowywali się do ostatniej atrakcji tego tygodnia. Atrakcją tą był nocleg na sali połączony z oglądaniem filmów, graniem na PlayStation 3 i totalnym wyluzowaniem po całym tygodniu treningów i atrakcji. Wieczór rozpoczął się od imprezy z okazji urodzin jednego z uczestników ferii Karola. Był tort, szampan PICCOLO, życzenia i oczywiście dużo jedzonka w tym przepyszna pizza. Dziękujemy rodzicom Karola za pomoc w przygotowaniu urodzin a także pozostałym rodzicom naszych uczestników, którzy tak jak w tamtym roku na tą specjalną noc przygotowali przepyszne smakołyki, owoce i napoje. Przyszedł czas na granie, oglądanie filmów a ci, co wytrwali najdłużej posłuchali niesamowitej historii trenera Roberta. Rano śniadanko, dzieciaki pomogły posprzątać salę i do godziny 11.00 wszystkich odebrali rodzice i trener Robert udał się do domu by także się zregenerować, odpocząć i trochę się wykurować, aby od poniedziałku znowu być gotowy na drugi tydzień niesamowitych ferii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pierwszego tygodnia, ich zaangażowania, wspaniałej pracy i mamy nadzieję, że wszyscy się bardzo dobrze bawili. Natomiast Trenerowi Robertowi gratulujemy doskonałego przygotowania ferii, ogromnego zaangażowania i poświęcenia, cierpliwości i niesamowitej siły i energii gdyż wszystkiego dopilnowywał i prowadził sam wykazując się ogromnym doświadczeniem. Życzymy także dużo zdrówka by siły i chęci nie opuszczały w drugim tygodniu. Myślimy ze wszystkim się podobało, ponieważ osoby, które zapisały się tylko na pierwszy tydzień zdecydowały się zostać na drugi, co samo mówi za siebie. Dlatego też na drugi tydzień nie ma już miejsc. Pozdrawiamy i już teraz zapraszamy na relację z drugiego tygodnia, która ukaże się niebawem.

 

 

Jedna myśl w temacie “RELACJA Z PIERWSZEGO TYGODNIA „FERII z „WARRIOREM””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *