SZKOŁA „WARRIOR” DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

291331

10 stycznia w Manufakturze odbyły się różnego rodzaju imprezy charytatywne dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Szkoła Sztuk Walki Warrior oraz jej uczniowie również brali udział w tym jakże ważnym wydarzeniu prezentując swoje umiejętności na pokazie przygotowanym specjalnie na tą okazje.

Zapraszamy na relacje.

13

W pokazie brali udział: Bartek Mucha, Maciej Ferszt, Agnieszka Machura, Piotr Szelgowski, Łukasz Koziarski, Paweł Markowiak, Paweł Ptaszek, Patryk Sójkowski, Piotr Olejniczak, Piotr Ptaszek, Grzegorz Ochlik. Całość była prowadzona oczywiście pod opieką trenera Roberta Karpińskiego.

Pokaz się składał z kilku części i prezentował różnorodność oraz wszechstronność nauczanych technik w naszej szkole. W pierwszej części Grzegorz Ochlik, który jest Mistrzem Polski w Muaythai prezentował typowe techniki charakterystyczne dla tej sztuki walki. Pokaz zaczął od wykonania tradycyjnego tańca WAIKRU, który wykonują zawodnicy przed walką, a w kolejnej części razem z Piotrem Szelgowskim prezentowane zostały techniki uderzeń i kopnięć w walce sparingowej.

3

Kolejny pokaz to połączenie JEET KUNE DO, FILIPIŃSKICH SZTUK WALKI oraz walki w parterze. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali płynne przechodzenie z jednej strefy w drugą. Na początku Piotr Olejniczak i Łukasz Koziarski prezentowali techniki JKD, demonstrując elementy trappingu, usidleń oraz przechwyceń w połączeniu z uderzeniami i kopnięciami. Następnie pokaz przeszedł w techniki związane z walką w parterze gdzie Piotr Ptaszek i Łukasz Koziarski prezentowali swoje umiejętności z zakresu MMA i SHOOTWRESTLINGU demonstrując różnego rodzaju rzuty, zejścia, dźwignie oraz elementy typowe dla parteru. W pokazie brał także udział Paweł Markowiak, który asystował Piotrkowi. Na koniec pokaz przeszedł w techniki Filipińskich Sztuk Walki, gdzie swoje umiejętności prezentowali Paweł Ptaszek i Patryk Sójkowski. Pokaz zawierał elementy z escrimą oraz nożem w połączeniu z różnorodnością także innych technik. Wszystkie pokazy były naprawdę bardzo dynamiczne i wywarły wrażenie na publiczności, która tłumnie się na nie stawiła.

W kolejnym pokazie swoje umiejętności prezentowali najpierw młodsi uczestnicy zajęć Bartek Mucha oraz Maciej Ferszt w przygotowanej scence sytuacyjnej, która zawierała wiele różnorodnych technik i prezentowała umiejętność zachowani w sytuacji zagrożenia. Pokaz zawierał też elementy humorystyczne, które w połączeniu z technikami sztuk walki bardzo podobały się szczególnie najmłodszej widowni jak i ich rodzicom.

22

Na koniec pokazu swoje umiejętności zademonstrowała także Agnieszka Machura udowadniając, że kobiety wcale nie są płcią słabą i także mogą skutecznie się bronić w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

41

Cały pokaz obserwowała liczna grupa widzów, która tłumnie przyszła, aby obejrzeć naszych uczniów i zawodników. Pokaz się wszystkim bardzo podobał i zaraz po nim wiele osób podchodziło do trenera, aby zasięgnąć informacji dotyczących zapisów i szkoły.

Dla nas najważniejsze jest, że mogliśmy pomóc i przyczynić się do uatrakcyjnienia tak ważnego dnia, w którym wspieraliśmy dzieciaki i orkiestrę.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam podczas pokazu i tym, którzy na miejscu nam kibicowali, a szczególne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom pokazu, którzy swoją ciężką pracą i zaangażowaniem spowodowali, że pokaz był naprawdę na wysokim poziomie i cieszył się tak dużym zainteresowaniem i wszystkim się bardzo podobał.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Galeria

51

serducho_wosp_20071

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *